KIKO NA SVETSKO

Се за Трки,Натпревари и сл.

KIKO NA SVETSKO

Postby tate » 13 Nov 2009, 19:54

И покрај написот на насловната страна,и покрај написот во весникот Вест...семејството на Кристијан сепак не успеа да ги собере потребните средства за неговото “Огнено Крштевање“на трката за светско првенство во Истанбул...
Во разговор со неговата мајка,разбравме дека се штедат парите за Европско,каде што малиот е победник на двете досегашни трки..
Направивме што направивме(има на насловна),малиот да вози во Истанбул..и веќе е тргнат натаму..
Идејата во отварањето на оваа тема е следна:
Никој не мора(ако не може) да донира средства за понатамошната кариера на детево,кое е досегашен најдобар мото-крос возач што го имала Македонија,меѓутоа...секој од нас може да седне и да подразмисли кај кој од луѓето што ги познава би лобирал за спонзорство.Верувајте не е страшно да се седне со некој,да му се покажат две-три слики од успесите на Кристијан,да се кажат два-три збора дека малиот ги “ПЕГЛА“ и Бугарите и Грците...многу полесно ке се дојде до целта(веке пробав кај неколку луѓе,и мислам дека ќе успееме)
Дајте сите да се ангажираме..бидејќи малиот во мото-кросот,е Тоше во музиката..
User avatar
tate
 
Posts: 129
Joined: 23 Oct 2009, 07:13

Return to Спортски Активности и Настани во Мото Скопје

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron