Меморијален натпревар БУБО-2010

Се за Трки,Натпревари и сл.

Меморијален натпревар БУБО-2010

Postby tate » 10 May 2010, 07:42

Денес во Визбегово, СМТК Мото Скопје во соработка со Оле(совозачицата на покојниот чика Љубо)го организираа првиот меморијален натпревар во спретно возење за велосипеди и моторцикли.
Во чест на нашиот покоен член и по повод неговиот роденден,решивме да го продолжиме она што го започна чика Љубо..а тоа е, да им покажеме на идните наши колеги,дека има и друг начин за натпреварување помеѓу моторџиите покрај оној брзинскиот,на обиколница и на 400 метри.
Натпреварот помина во најдобар ред а најдобрите беа наградени со кациги,блузони и маици Мото Скопје.
Благодарност до Оле и градоначалникот на Визбегово за помошта во организацијата.
Фотографии од настанот ќе следат(кога некој ќе ги закачи)

п.с.Имаше и еден промотивен натпревар за публика од тешкашите!!
User avatar
tate
 
Posts: 129
Joined: 23 Oct 2009, 07:13

Re: Меморијален натпревар БУБО-2010

Postby tate » 14 May 2010, 14:20

Бидејќи никој не се најде.. јас ќе ги закачам дел од сликите.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
User avatar
tate
 
Posts: 129
Joined: 23 Oct 2009, 07:13


Return to Спортски Активности и Настани во Мото Скопје

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron