Прага...

Надворешни и Домашни собири,журки,забави

Прага...

Postby tate » 25 May 2011, 19:03

Планираме прошетка за летово..
Дата: 15-25(? по договор) Јули 2011 (петок)
Би тргнале во Петок на 15.07.2011 и отприлика вака би течело...
- 15.07. до Езеро Балатон- Маџарска, сместување во кампот(прават собир некои чоперџии,влез околу 16 еур)спиење во Бунгалови(чекам цена од Хари)
- 16.07 Локална прошетка и забава на собирот, спиење уште една ноќ на Балатон
- 17.07 Посета на Будимпешта,сместување и разгледување (спиење во Будимпешта)
- 18.07.Сабајлечки тргање за Прага со попатна пауза во Братислава, сместување во Прага(чекам бројка за спиење,има и за 12-15 еур, сите топтан во соба) :lol:
- 19.07 Прошетка и разгледување на Прага... спиење на истото место во Прага
- 20.07 Прошетка до Дрезден(околу 100км) разгледување и враќање повторно за спиење во Прага..
- 21.07 Тргање за Виена, со попатна посета на некој замок(го заборавив како се викаше,ќе го најдам) сместување во Виена
- 22.07 Разгледување на Виена... ден,два, како ќе се договориме
- 23,24.07 Тргање за назад... со преспивање некаде по пат.. за време на патувањето ќе падне договор за враќањето, дали ќе биде преку Јадран,Албанија или Хрватска, Србија... ЗДРАВЈЕ до враќање...
Ако има кандидати нека се пријават со време,како би се правел планот за спиење(шатори да не носиме)
па-па...
User avatar
tate
 
Posts: 129
Joined: 23 Oct 2009, 07:13

Re: Прага...

Postby Darko Krstik » 29 May 2011, 19:12

Eve eden dobrovolec! Dare Bravarceto ke go brci motorot do tamu.
Darko Krstik
 

Re: Прага...

Postby viktor stap » 29 May 2011, 21:24

Bravo za Dare otsekogas si se prijavuva na vreme.
Dobro da si pominete.
viktor stap
 
Posts: 20
Joined: 25 Oct 2009, 09:37


Return to Мото Настани-Собири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron