Indian MC - 28 Maj zurka

Надворешни и Домашни собири,журки,забави

Indian MC - 28 Maj zurka

Postby Divider » 24 May 2011, 08:46

Na 28 maj Indian MC ke imaat moto happening.
Od 12:00 pa nataka. So sto ja znam vlecenja jaze, pivo pienje itn. potoa defile, a zurkata planiraat da pocne od 20:00 saat. Lokaciski kaj stara banja vo Kumanovo.
Ima zainteresirani da se trkne do tamu?
Divider
 

Re: Indian MC - 28 Maj zurka

Postby tate » 25 May 2011, 18:47

Утре ќе го поразговараме и тоа !!
Убаво би било да се собереме нај-јаките (во стомаците) и да отидеме до Куманово,колку да го представиме клубот во убаво светло(како во старите добри времиња) да лапнеме некое наградиче,да се позабавуваме малку, и пред да не фати алкохолот да си забегаме накај дома..
Ако има кандидати (да не влечам јаже сам,не дека нема да победам :lol: )треба да одиме!
п.с.Ти Бранко си или Владо?? :lol:
User avatar
tate
 
Posts: 129
Joined: 23 Oct 2009, 07:13

Re: Indian MC - 28 Maj zurka

Postby Divider » 25 May 2011, 20:42

Vlado be Tate, Vlado sum :)
ona Branko e deka plav mi e motorot :) :) :)
Divider
 

Re: Indian MC - 28 Maj zurka

Postby Тоше » 10 Dec 2014, 22:57

И ја ќе дојду, да га е*у :) -Само нема да можам на пладне во 12 како што повика Тате туку приквечер после работа, некаде околу 17-17:30 би тргнал од Скопје.


Last bumped by Anonymous on 10 Dec 2014, 22:57.
User avatar
Тоше
 
Posts: 24
Joined: 29 Oct 2009, 15:22


Return to Мото Настани-Собири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron