БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Надворешни и Домашни собири,журки,забави

БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby tate » 06 May 2011, 08:07

На 20,21,22 Мај,за првпат се одржува турата Битола,во организација на новиот клуб КОНЗУЛИ од Битола
Програмата е од петок попладне до недела, во с. Стрежево, во подножјето на Пелистер..А кога ние би оделе е наш договор овде..
Котизацијата е 500,00 денари, за која добиваме: Маица,Беџ,2 доручека, 2 ручека и незнам тамо кафе-мафе..
Спењето е предвидено во шатори,а во колку се договориме и најдеме ефтин смештај,можеме и малку да се чаталиме во хотелче :) Во околина на кампот имало хотел по 1000 ден од ноќ.. ако некој има каналче за поефтин а соодветен смештај во близина, нека се потруди да се распраша.
Би ве замолил само: Благовремено да најавите присуство заради уплата на котизацијата која луѓето сакаат да си ја направат по сите прописи.. на време и преку жиро сметка.
Ви благодарам за разбирањето и навремено најавување..
па-па... чаос.. ариведерчи.. досвидања..
User avatar
tate
 
Posts: 129
Joined: 23 Oct 2009, 07:13

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Leon » 06 May 2011, 08:20

Јас сум заинтересиран. ајде усте некој да видиме колку ке се збереме.
User avatar
Leon
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 98
Joined: 19 Oct 2009, 14:00
Location: Skopje

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Divider » 06 May 2011, 17:09

Jas sum zainteresiran. Ne znam samo dali ke mozam tri dena (petok mi e problem).
No sum zainteresiran.
Doduse, ne sum vo MK do 12 maj ptikvecer ili 13 maj nautro, ama mislam deka ne e problem za kotizacijata (valjda ke moze stom se vratam da ja uplatam).
Divider
 

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Sterja » 07 May 2011, 16:25

И јас сум заинтересиран. Исто за петокот не сум сигурен ама ке се потрудам. Ке знам дури петок-сабота. Неможам од сега да ветам.
Верувам и доколку бидам спречен нема да биде проблем во сабота сабајле да се приклучам.
Поздрав,
Sterja
 
Posts: 10
Joined: 16 Sep 2010, 20:59

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Тоше » 10 May 2011, 14:14

Еве уште еден заинтересиран. Ако не има во доволен број од околу 5 члена најмалку, секако би дошол + сувозач :ugeek:
User avatar
Тоше
 
Posts: 24
Joined: 29 Oct 2009, 15:22

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Ivan » 15 May 2011, 16:08

Jas sum zainteresiran, ama ako odam mozam sabota i nedela, bez petokot. Kazete koga treba da platam kotizacija da daam pari. A za sovozac se doplakja li uste 500fce?
Ivan
 

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Kokan » 16 May 2011, 07:10

Pozdrav do site
Denes ke imam informacija za najevtina cena vo hotel vo Bitola.
Dosega za odenje barem moe soznanie sme Dr. Brane so dete, Leon so dete, Kokan so dete, Sterio ,
Ke baram do deset sobi da vidam sto bi dobil.
Airlija neka e nedelava
Kokan
Kokan
 
Posts: 13
Joined: 29 Dec 2010, 12:06

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Divider » 16 May 2011, 12:57

Brojte me i mene (sam bez sovozac).
Kade, komu i koga kotizacija?
Divider
 

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby Kokan » 16 May 2011, 14:10

Zdravo
Kako sto javi TATE na poraka , najdov,e s,estuvanje vo H.Bitola ( stariot PIOM Bitola) , sto bi rekle Bitolcani penzionerskio.
Ima na raspolaganje 120 sobi . Najmalku ima ednokrevetni.
600,00 den po osoba bez dorucek.Plakanje sekoj sam na recepcija.
Da se razbereme bez da me pcuete , ovoj hotel e od postarite vo Bitola. Nema luksuz no ima redovno topla voda, cisti kupatila i WC i cisti posteli ( prazni)
se naogja pod Vero 4 golemoto ,ima parking osvetlen.
Od lokacijata na kampot ima okolu 3-4 km samo prav pat .
Se gledam,e tamu . Okolu kotizacija :
Jas prasuvam koga i kade da uplakame ??
Sigurno nas Tate ke javi navreme.
Pozdrav
Kokan
 
Posts: 13
Joined: 29 Dec 2010, 12:06

Re: БИТОЛА кај КОНЗУЛИ

Postby tate » 17 May 2011, 12:48

1. Znaci... dogovoreno e so predsedatelot na Konzulite(Romeo) plakanjeto kotizacija (500,00 po motor) da se izvrsi na lice mesto..
2. Spienje imaat dogovoreno vo Detskoto Odmoraliste, na 3-4 km od kampot, po 400,00 den. od krevet (edinecen)
a nie kako i kade sakame...
3. Za da se fati 11.00 vo kampot, i zaedno so kolonata da se odi na Pelister... nie bi trebalo bez mnogu zadrzavanje da si trgneme okolu 8.00.. najdocna vo 8.30 vo sabota,pa ako ima malku vreme i da se smestime pred trganje(ili ke fatime krivince,koga ke trgnat) :))
I pak...znaci, vo sabota vo 08.00 site na benziska FUFO..
tolku za sega!!
User avatar
tate
 
Posts: 129
Joined: 23 Oct 2009, 07:13


Return to Мото Настани-Собири

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron